Některé nemoci jsou natolik záludné, že se mohou skrývat za zády některé jiné. Takovou zákeřnou nemocí jsou i chlamydie, které se leckdy tváří jako obyčejná únava. Někteří pacienti, kteří onemocněli chlamydiózou, by mohli vyprávět, jak se snažili nejprve své okolí a následně i lékaře přesvědčit, že tohle opravdu obyčejná únava není. Že už sotva drží pohromadě. Ačkoliv to zní docela děsivě, s chlamydiemi se setkal téměř každý. A abychom tomu ještě trochu dodali, tak někteří lidé ani nevědí, že ji mají. Chlamydie se totiž obtížně diagnostikuje.
· U mnoha nemocí hraje významnou roli dědičnost.
– Nejinak je tomu i u chlamydií.
– Pokud máte odolný organismus, nemusí se u vás nemoc vůbec projevit.
– Může se zapouzdřit a váš imunitní systém zabrání propuknutí nemoci.
Nákaza se může šířit dvěma způsoby.
1) Pohlavním stykem.
2) Kapénkovou infekcí.
NEPODCEŇUJTE NĚKTERÉ PŘÍZNAKY!
Nemoc se může dlouho ukrývat ve vašem těle a odhalena může být náhodně při nějakém preventivním vyšetření. Jestliže nemoc propukla a neléčí se, následují závažné následky.
· Chlamydie se mohou šířit do nervových tkání.
· Uchráněn proti nim není ani mozek.
· Napadnout mohou i svalové tkáně.
· Jestliže napadnou imunitní systém, mohou mít za následek i oslepnutí.
Tyto infekce způsobují velice často neplodnost a patologické změny v reprodukčních orgánech. Léčba je možná pomocí nejrůznějších kombinací antibiotik, které jsou podávány obvykle delší dobu, nežli tomu bývá například u angíny. Ale ani tehdy není zcela vyhráno. Antibiotika likvidují původce nemoci pouze v jedné jeho životní fázi. Nemoc se tedy může vrátit. Chlamydie patří mezi nejrozšířenější mikroorganismy, které jsou v našem prostředí.
· Vědci se domnívají, že by mohly mít na svědomí i vznik dalších onemocnění.
– astma
– roztroušenou sklerózu
– revmatismus
– Alzheimerovu chorobu.