Jen si to přiznejte, není to vůbec jednoduché. Může nás zaskočit strach nebo i velká síla útoku. Navíc ne všichni z nás mají dostatek síly dát se do boje.
Představte si, že vypadáte jako křehká květinka. Pak asi jen těžko dokážete položit téměř 90 kilového násilníka na lopatky. Ale možná vás podceňujeme, třeba po večerech navštěvujete kurzy karate nebo juda. Všichni na tom ale tak dobře být nemusí.
Sebeobranu můžeme rozdělit na dvě základní kategorie:
1. obrana pomocí nesmrtících prostředků
2. obrana beze zbraně a pomocí chladných a palných zbraní
My se dnes zaměříme na první zmíněné. V tomto případě si můžete vybrat z následujících možností:
o elektrické paralyzéry
o slzotvorné spreje
o plynovky
o osobní alarmy a intenzivní svítilny
V poslední době jsou velmi oblíbené zejména paralyzéry, které mohou mít také dodatečnou výbavu, která zlepší jejich účinek zastrašení.
Jeho používání a rychlá aktivace se dá nacvičit a určitě mnohé z vás potěší, že skutečně funguje. Navíc s ním v kapse, se možná nebudete tolik bát. Samozřejmě, že zásah tímto prostředkem, je velmi nepříjemný. Ale jde přece o váš holý život a zdraví. Proto se nebojte aktivně a účinně bránit!
Princip činnosti spočívá v přivedení vysokonapěťového elektrického impulsu (případně celé série impulsů) na dvě elektrody v podobě dvou tupých hrotů čnících z čela přístroje. Tyto pak využívají šoku o napětí 75 000, 150 000 nebo 200 000V.Výrobci udávají zachování účinku dokonce i v případě zásahu přes silnou vrstvu oděvu (až 1,5 cm), včetně koženého. Také deklarují účinnost přístroje proti rozzuřeným psům či jiným zvířatům.
Při jejich pořizování vám bude určitě příjemnější ergonomická rukojeť. Velmi efektivní je pak svítilna s paralyzéremv jednom, která vás zbaví strachu ze tmy. Menší modely můžete nosit jen tak v kapse, ty větší na opasku nebo dámy jednoduše v kabelce.
Při jeho použití se snažte mířit na nejvíce citlivá místa na lidském těle, jako jsou krk, třísla, ramena nebo týl.